DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – "Wakacje tuż tuż" Piknik profilaktyczny przy Bramie Poznania

Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji nad wodą. W takim okresie rozluźnienia i beztroski dochodzi niestety do największej liczby wypadków zarówno w domu jak i poza nim, na drogach, podczas prac polowych, czy podczas wypoczynku nad wodą. By skutecznie zapobiegać tego typu zdarzeniom poznańscy policjanci w dniu 18 czerwca br. zorganizowali piknik profilaktyczny dla dzieci i młodzieży miasta Poznania pn. „WAKACJE TUŻ, TUŻ”. Spotkanie odbyło się przy Bramie Poznania przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu w godzinach 10:00 – 13:00

Wydarzenie zgromadziło dzieci i młodzież  z poznańskich szkół wraz z ich opiekunami. Policjanci oraz strażacy przekazywali zebranym wiedzę poświęconą bezpieczeństwu podczas wakacji, propagowaniu właściwego zachowania w rejonie akwenów wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Finalnie ma to doprowadzić do ograniczenia wypadków utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Uczestnicy wydarzenia przypominali sobie także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mundurowi, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji przekazywali wiele ważnych rad i wskazówek, aby zbliżające się wielkimi krokami wakacje upłynęły przyjemnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Mowa tu nie tylko o zasadach zachowania podczas pobytu nad wodą, ale również o przepisach ruchu drogowego, czy zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci poruszali także temat bezpieczeństwa podczas prac polowych. Na miejscu odbywały się prelekcje, gry i zabawy edukacyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa podczas wakacji.

 Podkreślano również fakt, że czas wakacji to także okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. W tym temacie policjanci apelowali do mieszkańców o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.

Ponadto zainteresowani mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym pojazdom i sprzętom służbowym.

W akcji brali udział: Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Komisariat Wodny KWP w Poznaniu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Poznaniu, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Enea S.A.

Mamy nadzieję, że cenne wskazówki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci, młodzieży i dorosłych, aby wakacje upłynęły wszystkim miło i bezpiecznie. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku jego zapewnienia jest profilaktyka. To czy wypoczynek będzie bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych.

 

Powrót na górę strony