Aktualności

Poznań - Dwóch mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Data publikacji 18.08.2022

Po raz kolejny nie zawiódł policyjny instynkt. Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Sprawcy usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im do 3 lat więzienia.

1 sierpnia br. policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas patrolu na ulicy Magazynowej w rejonie parkingu niestrzeżonego zauważyli dwóch mężczyzn siedzących w Audi A3. Osoby te, na widok policjantów zaczęły nerwowo się zachowywać.

Ich reakcja wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy, którzy postanowili to sprawdzić. Mężczyźni zostali wylegitymowani i poddani kontroli osobistej.   

Okazało się, że po raz kolejny nie zawiódł policyjny instynkt. W trakcie sprawdzania funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich sporą ilość różnego rodzaju środków odurzających. Substancje były schowane również w plecaku oraz termosie, które do niego należały. Łącznie było to 61 odpowiednio popakowanych i oznaczonych woreczków z substancją krystaliczną, białym proszkiem, tabletkami psychoaktywnymi oraz suszem roślinnym.

Natomiast u drugiego mężczyzny mundurowi znaleźli biały proszek w postaci kokainy. Substancje zostały odpowiednio zabezpieczone i trafiły do policyjnej ekspertyzy.

24 i 31-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony