Aktualności

Czerwonak – sprawcy rozboju zatrzymani.

7 marca br. policjanci z Komisariatu w Czerwonaku dokonali zatrzymania sprawców rozboju dokonanego na obywatelach Ukrainy.

W miejscowości Koziegłowy 7 lutego br. w godzinach wieczornych doszło do rozboju na trzech obywatelach Ukrainy przez nieznanych sprawców. Wśród obywateli Ukrainy była kobieta i dwóch mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce w drodze do pracy. W trakcie przejścia nieoświetloną ścieżką przez tereny zielone, obywatele Ukrainy zostali napadnięci przez nieznanych mężczyzn. Łupem sprawców podły dokumenty wydane na terenie Ukrainy, pieniądze w walucie polskiej i obcej oraz telefon komórkowy.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Czerwonaku 6 marca br. doszło do ujawnienia oraz zatrzymania dwóch sprawców przestępstwa. Ponadto policjanci z Czerwonaka odzyskali skradzione mienie.

Sprawcy przestępstwa zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu, gdzie przyznali się do rzucanych im czynów oraz usłyszeli zarzuty w postaci kary pozbawienia wolności na okres pół roku oraz ograniczenia wolności w postaci wykonywania prac na cele społeczne.

Małgorzata Tamborska

 

Powrót na górę strony