Aktualności

Pobiedziska - Zatrzymany za wylewanie ścieków

Policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o zanieczyszczanie środowiska ściekami. Do zdarzenia doszło w styczniu br., kiedy to na terenie jednej z posesji w mieście, mężczyzna wylał z pojazdu ścieki wprost do systemu kanalizacji. Teraz grozi mu za to wysoka grzywna.

Policjanci z Komisariatu w Pobiedziskach prowadzą sprawę dotyczącą nieuprawnionego wylewania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych. Do zdarzenia doszło w styczniu br. Firma Aquanet miała podejrzenia, że może dochodzić do świadomego zanieczyszczania systemów kanalizacyjnych. Policjanci z Pobiedzisk zostali poinformowani przez wynajętych przez firmę detektywów, że na terenie jednej z posesji kierowca obsługujący pojazd do przewozu nieczystości, miał się ich bezprawnie pozbyć, wylewając je do kanalizacji.

Policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali kierowcę. W trakcie wyjaśniania tej sprawy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna najpierw odebrał ścieki z dwóch domów, a następnie przyjechał do kolejnej lokalizacji i tam wpompował całość do systemu kanalizacji. Tłumaczył później, że chciał w ten sposób udrożnić rury u znajomego, który miał mieć problem ze swoją instalacją. Zatrzymany mężczyzna, 40-letni mieszkaniec Pobiedzisk, usłyszał zarzut z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, za który grozi kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony