Luboń - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Już za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, dlatego też policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W trakcie spotkań policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, apelowali  do uczniów o rozwagę i bezpieczne zabawy na śniegu oraz lodzie. Ponadto zwrócili uwagę, jak ważną rolę pod kątem bezpieczeństwa i widoczności pełni noszenie elementów i kamizelek odblaskowych.

Dzieciom policjanci wskazali także zagrożenia dotyczące kontaktu z osobami nieznajomymi, poruszyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji i wykazali się dużą wiedzą. Policjanci wyjaśnili jak należy prawidłowo powiadomić policję, czy też inne służby ratunkowe o zaistniałym zdarzeniu.

Mundurowi przestrzegali, że bez powodów i dla żartów nie należy tych służb angażować, ponieważ w takiej sytuacji osoba naprawdę potrzebująca pomocy może jej nie otrzymać.

 

 

 

st.sierż. Kinga Koluszenko/A.Umyszkiewicz