Luboń - Bezpieczna droga do szkoły - KP Luboń - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Luboń - Bezpieczna droga do szkoły

Z początkiem września br. policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu rozpoczęli w szkołach podstawowych spotkania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Lubońscy policjanci przeprowadzą szereg spotkań w miesiącu wrześniu i październiku, na których będą przypominać najmłodszym zasady, jakich należy przestrzegać, aby bezpiecznie pokonać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Policjanci jako pierwszą odwiedzili Szkołę Podstawową nr 5 w Luboniu. Najmłodsi uczniowie szkoły podczas prelekcji poznali podstawowe przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych.  Mundurowi informowali dzieci o najczęstszych zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach oraz jak bezpiecznie, zgodnie z przepisami poruszać się po jezdni, chodniku i po drodze dla rowerów. W trakcie pogadanki dzieciom prezentowano plansze przedstawiające omawiane znaki drogowe.

Ponadto zwrócono uwagę, jak ważną rolę pod kątem bezpieczeństwa i widoczności pełni noszenie elementów i kamizelek odblaskowych. Dzieciom ukazano zagrożenia płynące ze spotkań z nieznajomymi, a także poruszono kwestie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Pierwszoklasiści  chętnie uczestniczyli w prelekcji i wykazali się dużą wiedzą.

Całe spotkanie zostało uwieńczone wspólnym zdjęciem.

Kinga Koluszenko/MT

  • prelekcja z uczniami
  • prelekcja z uczniami