Czerwonak – Zostań jednym z nas - KP Czerwonak - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Czerwonak

Czerwonak – Zostań jednym z nas

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku zrealizowali zajęcia z uczniami Zespołu Szkół w Bolechowie celem zweryfikowania przez młodzież klas mundurowych wyobrażenia o zawodzie policjanta oraz poznania jego specyfiki.

17 października 2019 roku uczniów Zespołu Szkół w Bolechowie odwiedził policjant zajmujący się profilkatyką, dzielnicowy oraz policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Czerwonaku. Funkcjonariusze przedstwili młodym ludziom specyfikę służby oraz zadania jakie policjanci wykonują na róznych stanowiskach. Uczniowie dowiedzieli się jakie są warunki przyjęcia do służby, wymagane wykształcenie, umiejętności i predyspozycje, które sa niezbędne w służbie. Szczegółowo omówiono poszczególne szczeble rekrutacji, zachęcając do wstąpienia w szeregi Policji.

Zawód policjanta to wyzwania i z pewnością ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, dlatego omówiono na spotkaniu czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach, jakie są ich zadania i obowiązki. Uczniowie z pełnym przekonaniem mogą dokonać swoich zawodowych wyborów.

 A. Daszkiewicz