Grunwald – festyn rodzinny - KP Grunwald - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Grunwald

Grunwald – festyn rodzinny

5 października 2018 roku funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań - Grunwald uczestniczyli w festynie rodzinnym z okazji uroczystego otwarcia Placu zabaw przy ul. Krokusowej w Poznaniu przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Grunwald wzięli udział w zorganizowanym festynie rodzinnym przy ul. Krokusowej w Poznaniu, prowadząc akcję informacyjną na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa dostosowaną do danej grupy wiekowej.

Dla najmłodszych dzieci przygotowano odblaski i kolorowanki edukacyjne, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z młodzieżą policjanci poruszali tematy związane z środkami odurzającymi, odpowiedzialnością prawną oraz cyberzagrożeniami, natomiast w rozmowie z seniorami przekazywano wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej. Dodatkowo dla seniorów funkcjonariusze przygotowali materiały prewencyjne dotyczące oszustw i postępowania w sytuacji zagrożenia.

Dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników ciszył się oznakowany radiowóz, który dał możliwość wcielenia się w rolę policjanta oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

 

M.Fabisiak