Grunwald - „Bezpieczna droga do i z Szkoły” - KP Grunwald - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Grunwald

Grunwald - „Bezpieczna droga do i z Szkoły”

12 września br. policjanci Komisariatu Policji Poznań – Grunwald uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Bezpieczna droga do i z Szkoły” w placówkach oświatowych.

Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków w zbliżającym okresie jesienno-zimowym, który związany jest z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Grunwald oraz Straży Miejskiej Miasta Poznania wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili akcje pn. „Bezpieczna droga do i z Szkoły”.

Przygotowane zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone w Przedszkolu nr 90 w Poznaniu, które otrzymało elementy odblaskowe oraz Miasteczko Ruchu Drogowego oraz w Zespole Szkół nr 8, w którym dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe. Podczas prelekcji dzieci były aktywne, a na zakończenie przygotowały prezentacje związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Kamizelki odblaskowe zostały również przekazane na ręce Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 90 w Poznaniu celem poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.

M.Fabisiak/S.S.