KP Grunwald - Bezpieczny powrót do szkoły - KP Grunwald - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

KP Grunwald

KP Grunwald - Bezpieczny powrót do szkoły

1 września br. funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald włączyli się w akcje informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczny powrót do szkoły” na terenie centrów handlowych promując zasady bezpieczeństwa.

Policjanci Komisariatu Policji Poznań – Grunwald w dniu 1 września br. włączyli się aktywnie w akcje pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”, która była znakomitą okazją do spotkania się z najmłodszymi i przypominania im i rodzicom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Akcje zostały zorganizowane na terenie Centrum Handlowego Auchan Komorniki oraz Centrum Handlowego Auchan przy ul. Bukowskiej w Poznaniu.

Głównym celem działań profilaktycznych było promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym z uwagi na zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego i wzmożenie ruchu na drogach przyległych do placówek oświatowych.

Funkcjonariusze poprzez zabawę uczyli najmłodszych podstawowych zasad ruchu drogowego, natomiast rodziców uświadamiali, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Informowano z jakiej odległości jest widoczna osoba korzystająca    z elementów odblaskowych i analogicznie, gdy ich nie posiada. Na zakończenie przekazano elementy odblaskowe.

J.Kucharczak