Poznań - Komunikat w sprawie korupcji - POZNAŃSKA POLICJA - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - Komunikat w sprawie korupcji

Policjanci z Poznania poszukują osób, które wręczyły korzyść majątkową w zamian za operacje w szpitalu ortopedycznym w Poznaniu. Ma to związek z prowadzonym postępowaniem o przestępstwa korupcyjne, w związku z zatrzymaniem poznańskiego ortopedy prof. dr hab. n. med. Jacka K.

W związku z zatrzymaniem w dniu 6.06.2017 r. znanego poznańskiego ortopedy prof. dr. hab. n.med. Jacka K. podejrzanego o przestępstwa korupcyjne, organy ścigania zwracają się z apelem o dobrowolne zgłaszanie się do najbliższych jednostek Policji osób, które wręczyły korzyść majątkową w zamian za operacje w szpitalu ortopedycznym w Poznaniu.

Jednocześnie Policja zaznacza, że prowadzone śledztwo ma charakter rozwojowy zmierzający do dalszych zatrzymań, a osoby które zawiadomią o wręczeniu korzyści majątkowej, nie będą podlegać karze.

W sytuacji gdy organ pierwszy poweźmie informację o osobie wręczającej korzyść majątkową, wówczas grozi jej odpowiedzialność karna do 12 lat pozbawienia wolności zgodnie z treścią art. 229 KK. 

KMP Poznań