POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Policjanci z Poznania wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania w rejonie przejazdów kolejowych. Nadal zbyt często przez lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa, dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

W związku z dużą liczbą zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych 8 czerwca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu przeprowadzili działania pn. ,,PRZEJAZDY KOLEJOWO – DROGOWE". Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego w obszarze przejazdów kolejowo – drogowych oraz zwrócenie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonie nielegalnych przejść przez tory kolejowe.

Często do zdarzeń w obrębie przejazdów kolejowych dochodzi z powodu rażącego lekceważenia zasad bezpieczeństwa. Wjeżdżanie na przejazd przy opuszczających się rogatkach lub wchodzenie przez pieszych na przejazd pod opuszczonymi szlabanami jest niedopuszczalne. Lekkomyślność, nieuwaga, czy zwykły pośpiech to przyczyny wielu tragedii.

W działaniach brali udział również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach oraz w rejonach przejazdów kolejowych takie działania będą kontynuowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Każde tego typu wykroczenie będzie karane.

Aleksandra Tomczyk, Natalia Nowak/MŚ