POZNAŃSKA POLICJA

Poznań - 14 litrów krwi trafi do potrzebujących

14 litrów krwi zebrali policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Akcję poprowadzono przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu. Do oddania krwi zgłosiły się 32 osoby. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tego przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy.

8 czerwca br. każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzkie życie.

Dodatkowo ponadto 1 osoba zarejestrowała się jako potencjalny dawca szpiku. Przy okazji każdy mógł się dowiedzieć jak naprawdę wygląda pobranie szpiku. W 90% przypadków sprowadza się do pobrania komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej. Sam zabieg przypomina zwykłe pobranie krwi, tylko trwa dłużej. Jednak w przypadku znalezienia naszego bliźniaka genetycznego, możemy uratować jego życie.

Tego dnia policjanci i pracownicy Policji oddali blisko 14 litrów krwi.  Była to pierwsza zbiórka w tym roku. Do oddania krwi zgłosiły się  32 osoby, z których 30 zostało zakwalifikowanych do jej pobrania.

Policjanci i pracownicy Policji zasilają Bank Krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu od 2005 roku.  

Maciej Święcichowski