POZNAŃSKA POLICJA

Nowe Miasto - Policjanci zatrzymali niedoszłego włamywacza

Policjanci z Nowego Miasta ustalili i zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść Volkswagena Golfa zaparkowanego na jednym z niestrzeżonych parkingów. Mimo ucieczki z miejsca zdarzenia, 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Nowego Miasta 20 maja otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży pojazdu z terenu niestrzeżonego parkingu przy ul. Hlonda. Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 10. Właściciel pojazdu wyjrzał przez okno i zauważył, że drzwi do jego samochodu są otwarte. Razem z narzeczoną natychmiast wybiegli z mieszkania. W samochodzie siedział młody mężczyzna, który najprawdopodobniej próbował uruchomić pojazd. Gdy zauważył właścicieli, zabrał narzędzia i zaczął uciekać. Zgłaszający zaczął gonić uciekiniera ale ten grożąc trzymanym w ręku przedmiotem, zdołał uciec.

Na miejsce zdarzenia przyjechał policjant z Wydział z Wydziału Kryminalnego, technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady pozostawione przez włamywacza, użyto również psa tropiącego. Na podstawie opisu świadków zdarzenia, sporządzono portret pamięciowy. Policjanci rozpoczęli działania operacyjne aby zidentyfikować i zatrzymać sprawcę. 3 dni później złożyli wizytę 26-letniemu mieszkańcowi Poznania. Mężczyzna został rozpoznany przez właściciela pojazdu. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz gróźb karalnych, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Maciej Świecichowski