DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali trzech złodziei laptopów

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w ciągu jednego dnia ukradli sprzęt komputerowy i próbowali zabrać elektronikę w dwóch różnych sklepach. Mundurowi zatrzymali ich już następnego dnia. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

10 września br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto otrzymali informację o tym, że w godzinach wieczornych dwóch mężczyzn weszło do sklepu w centrum handlowym i zabrało sprzęt komputerowy warty blisko 8 tys. złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej, ci sami sprawcy próbowali ukraść dwa laptopy i konsolę do gier w innym miejscu. Nowomiejscy kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. Szybko ustalili, że mężczyźni nie działali sami, lecz w całym procederze pomagał im znajomy, który czekał w aucie pod marketem, by skutecznie pomóc im uciec.

Policjanci szybko namierzyli samochód, którym poruszali się złodzieje, a następnego dnia zapukali do drzwi właściciela pojazdu. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, lecz w rozmowie z policjantami przyznał się do popełnionego czynu. W wyniku tego zdarzenia, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat i odzyskali skradziony sprzęt komputerowy. Jak się później okazało mężczyźni w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Teraz usłyszeli zarzuty o przywłaszczeniu mienia i usiłowaniu kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Marta Mróz