Poznań - Dzielna mama policjantka - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Dzielna mama policjantka

Zwykła przechadzka mamy z córką w wózku po poznańskich Jeżycach zakończyła się zatrzymaniem i obezwładnieniem podejrzanego o kradzież sklepową. Tego spaceru na pewno nie zapomni mała Zosia, dla której mama już zawsze będzie superbohaterką.

To miał być zwykły popołudniowy spacer mamy z córką. 14 września br. policjantka z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, będąc na urlopie macierzyńskim, szła ulicą Dąbrowskiego w Poznaniu wraz ze swoją roczną córeczką siedzącą w wózku. Nagle zauważyła jak w jej stronę biegnie mężczyzna, którego goni ochroniarz jednego z jeżyckich sklepów. 

Policjantka szybko oceniła sytuację i doszła do wniosku, że jej interwencja w żaden sposób nie zagrozi bezpieczeństwu córki, którą cały czas miała w zasięgu wzroku. Dalej to już był odruch. Odstawiła wózek na bok i zatrzymała uciekiniera. Obezwładniła go i przekazała ochroniarzowi. Następnie wezwała na miejsce zdarzenia patrol Policji.

Jak się okazało uciekający mężczyzna jest podejrzany o kradzież towarów z drogerii. Teraz za swoje postepowanie odpowie przez Sądem.

Postawa st. sierż. Magdaleny Szustakowskiej to kolejny dowód na to, że policjantką, policjantem się jest, a nie bywa. I nawet urlop macierzyński nie zwalnia z poczucia obowiązku i troski o bezpieczeństwo innych.

Dominika Pupkowska-Bral