DZIAŁANIA POLICJI

KWP Poznań - Już jutro kolejny dyżur policyjny w ramach projektu "Telefon dla seniora"

22 września br. jak co wtorek odbędzie się kolejny policyjny dyżur skierowany do seniorów. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w godzinach od 12 do 14 w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu przy ulicy Mielżyńskiego 24, będą udzielać porad zarówno telefonicznie jak i w drodze wcześniej umówionego spotkania.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu utworzyła „telefon dla seniora”. Telefon powstał z myślą niesienia pomocy seniorom, którzy mają jakiś problem i szukają porady. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udzielają porad dotyczących współczesnych zagrożeń z jakimi seniorzy mogą się spotkać w życiu codziennym. Informują również zainteresowanych gdzie w razie konieczności uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

W każdy wtorek w godzinach 12-14 chętne osoby mogą zadzwonić ze swoimi problemami do dyżurującego policjanta, który udzieli im szczegółowej porady w przedmiotowej tematyce. Istnieje również możliwość umówienia się na spotkanie z policjantem poprzez wcześniejszą telefoniczną rejestrację. Rejestracji można dokonywać w godzinach dyżuru telefonicznego policjanta. Spotkania odbywają się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu w specjalnie przygotowanym do tego pokoju z zachowaniem wszelkim form bezpieczeństwa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z przedmiotowego przedsięwzięcia. Dyżury w każdy wtorek w godzinach 12-14 pod numerem telefonu 887-666-508 (zapisy na spotkania także pod tym numerem).

Źródło: KWP Poznań/MM