Poznań - Bezpieczna droga do szkoły - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 21.09.2020

Pomimo, iż rok szkoły rozpoczął się już kilka tygodniu temu, a dzieci ochoczo wędrują z plecakami na zajęcia, policjanci nie zapominają o tym, jak ważne jest ich bezpieczeństwo w okolicach szkoły. Dlatego, mundurowi z poznańskiej Komendy przeprowadzi działania profilaktyczno – edukacyjne pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

17 września br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.  

Mundurowi skontrolowali tereny przyszkolne, aby zwrócić szczególną uwagę na kierujących i pieszych uczestników ruchu drogowego niestosujących się do obowiązujących przepisów. W trakcie działań rozmawiali z mieszkańcami i uświadamiali ich, jak ważne jest, aby zachować ostrożność w pobliżu placówek oświatowych. Szczególną uwagę zwrócili na aspekt koncentracji w rejonie przejść dla pieszych oraz w trakcie prowadzenia pojazdów, w tym zagrożeniach związanych z korzystaniem z telefonu komórkowego. Policjanci przypomnieli również rodzicom o obowiązku przewożenia swoich pociech w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących.

Ważnym jest, aby uczniowie nosili elementy odblaskowe widoczne dla nadjeżdżających kierowców np. umieszczone na plecakach czy częściach ubioru zewnętrznego. Dlatego policjanci z poznańskiej drogówki w trakcie działań rozdawali opaski odblaskowe, by każdy mógł poczuć się bezpiecznie.

Aleksandra Tomczyk/MM