DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - I Konkurs pierwszej pomocy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu”

Data publikacji 04.11.2019

25 października br. w gmachu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy ulicy Szylinga odbyły się pierwsze zawody ratowników policyjnych z udzielania pierwszej pomocy.

Do udziału w przedsięwzięciu przystąpiło 38 policjantów (19 zespołów) z Poznania i powiatu Poznańskiego. Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiedzialny był ratownik medyczny z Wydziału Kadr i Szkolenia oraz funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na policjantów czekały dwa zadania. W pierwszej części uczestnicy mogli wykazać się swoją wiedzą przystępując do części teoretycznej składającej się 30 zamkniętych pytań. Na wynik końcowy ogromny wpływ miał czas rozwiązania testu. Najszybsza drużyna poradziła sobie z tym zadaniem w 6 minut.

Kolejnym etapem było sprawdzenie wiedzy podczas przeprowadzania symulowanej sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Na funkcjonariuszy czekał ich przełożony, który odczuwał silny ból w klatce piersiowej. W trakcie udzielania pierwszej pomocy policjanci mieli do dyspozycji w pełni wyposażoną apteczkę oraz defibrylator AED.  

Po podsumowaniu dwóch etapów najlepszymi zespołami okazały się drużyny:

I miejsce – Wydział Kadr i Szkolenia Komenda Miejska Policji w Poznaniu

II miejsce – Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym

III miejsce – Wydział Sztab Policji/Grupa Realizacyjna Komenda Miejska Policji w Poznaniu

IV miejsce – Wydział Prewencji Komenda Miejska Policji w Poznaniu

V miejsce – Komisariat Policji Poznań - Wilda w Poznaniu

Najlepsza para otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego oraz nagrody rzeczowe. Miejsca II – III otrzymały Puchary Przewodniczącego NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z nagrodami rzeczowymi. Miejsca IV-V nagrody rzeczowe.

K.Lis