DZIAŁANIA POLICJI

Luboń – Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 26.06.2019

Letni wypoczynek to wiele radości dla najmłodszych, ale nie należy zapominać o zagrożeniach, na które w tym czasie musimy zwracać szczególną uwagę. Policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu nie zapominają o tym, dlatego rozpoczęli akcję informacyjną.

25 czerwca br. funkcjonariusze Komisariat Policji w Luboniu odwiedzili Przedszkole Publiczne  nr 1, gdzie rozmawiali z przedszkolakami o podstawowych zasad bezpieczeństwa, przypominając w szczególności:

  • bezpiecznym zachowaniu na drodze,
  • bezpiecznej zabawie w domu i na placu zabaw,
  • bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą i w miejscach rekreacji.

Najmłodsi uczyli się jak postępować podczas spacerów oraz gdy zostaną zaatakowane przez groźnego czworonoga i przećwiczyły bezpieczną postawę na tzw. „żółwia”. Większa część prelekcji poświęcona była bezpieczeństwu nad wodą w trakcie letniego wypoczynku. Policjanci przekazali informacje na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych podczas zabawy w wodzie i nad wodą oraz nauczyli dzieci odróżniać znaczenie flag ratowników.

Znaczącym aspektem było przypomnienie o prawidłowym zachowaniu się w trakcie przebywania w pobliżu maszyn rolniczych, co może być niebezpieczne. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że należy zachować wyjątkową ostrożność podczas pomocy rodzicom lub dziadkom w czasie prac gospodarczych. 

Na koniec uczestnicy otrzymali materiały informacyjne w postaci informatorów pn. „10 zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą - Lubońscy policjanci radzą”, plakatów i naklejek w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało zakończone wieloma ciekawymi pytaniami i życzeniami bezpiecznych wakacji!

 

 

 

K. Koluszenko / S.SM.