DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania "Zero tolerancji" oraz "Nielat"

Data publikacji 21.06.2019

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania w rejonie Starego Miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Starego Rynku pod kryptonimem "Zero Tolerancji". Dodatkowo działania te zostały uzupełnione o działania „NIELAT” w związku z zakończeniem roku szkolnego. Celem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości.

W nocy z 19 na 20 czerwca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Grupy „Blokers” z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Dodatkowo w związku z zakończeniem roku szkolnego, policjanci prowadzili także działania pn.: "Nielat". Skupiały się one na reagowaniu na łamanie prawa przez osoby nieletnie.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

W akcji udział wzięło 66 policjantów. Ogółem wylegitymowano 204 osób i skontrolowano 29 pojazdów, przeprowadzono 55 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze nałożyli 52 mandatów karnych oraz sporządzili 4 wnioski o ukaranie do Sądu, w tym za łamanie przepisów z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz Prawa o ruchu drogowym. Ponadto podczas działań funkcjonariusze zatrzymali osobę poszukiwaną.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendów, jak i wzmożonych działań zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść, gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach. 

S.Stańko/MT