DZIAŁANIA POLICJI

KMP - Działania "Prędkość" i zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 19.06.2019

Poznańska Drogówka zatrzymała 400 praw jazdy w tym roku za przekraczanie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Mimo apeli policjantów o przestrzeganie przepisów i rozwagę za kierownicą, nadal są kierowcy, którzy świadomie narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu 17 czerwca 2019 roku na terenie miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod krypt. „PRĘDKOŚĆ”. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 54 kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość.

Od początku roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu zatrzymali 400 praw jazdy za przekraczanie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, co skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Oznacza to, że w roku bieżącym nastąpił wzrost o 247 takich przypadków.

Głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących poruszania się z dopuszczalną prędkością. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Pośpiech towarzyszący kierowcom, a co się z tym wiąże, skłonność do ryzykownych zachowań za kierownicą, mają znaczący wpływ na sytuację na drogach i nierzadko prowadzą do tragedii.

W związku ze zbliżającym się długim weekendem Bożego Ciała policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów. Podczas długiego czerwcowego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu również będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Szczególną uwagę zwracać będą na przekraczanie dozwolonej prędkości, przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Natalia Nowak/MŚ