Poznań - Działania prewencyjne - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania prewencyjne

Data publikacji 09.05.2019

6 maja 2019 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne w związku z przypadającym w tym dniu „Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019” oraz w ramach realizacji projektu prewencyjnego „Bądź widoczny i bezpieczny”.

6 maja obchodzony jest „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019” ustanowiony przez Komisję Europejską w celu zwróceniu uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach. To również element strategii, która zmierza do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019” wpisuje się również w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który trwa od 6 do 12 maja.

Działania prewencyjne zostały skierowane zarówno do pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Głównym celem działań było edukowanie oraz informowanie kierowców, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne w pobliżu przejazdów kolejowych w Rokietnicy, Kiekrzu, Smochowice, Krzyszkowo.

Podczas działań funkcjonariusze przekazywali materiały informacyjne zawierające treści prewencyjne oraz elementy odblaskowe.

Małgorzata Tamborska