KMP - Policjanci z wizytą u najmłodszych - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

KMP - Policjanci z wizytą u najmłodszych

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci z poznańskiej drogówki mając na względzie bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego w dniu 12 marca br. odwiedzili dzieci z Przedszkola ,,Iskierki” w Skórzewie, aby porozmawiać o tym, jak należy zachowywać się na drodze.

Podczas spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego uczyli bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomości znaków drogowych, czy sygnalizacji świetlnej. Za pomocą obrazków i przedmiotów profilaktycznych pokazali dzieciom, jak należy postępować na drodze, aby uniknąć zagrożenia. 

Informowali także, jak ważne jest noszenie odblasków i edukowali najmłodszych, aby zawsze pamiętali o tym, by zabrać je ze sobą z domu i przypiąć na odzieży wierzchniej w widocznym miejscu.

Dzieci były żywo zainteresowane wizytą, jak i prezentowanym tematem. Jak się okazało, najmłodsi mogli pochwalić się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, a spotkanie było bardzo dobrym podsumowaniem prezentowanych zagadnień.

Policjanci przypominają, że wczesna edukacja zapoczątkowana już od najmłodszych lat, daje poczucie bezpieczeństwa i świadomość poruszania się po drodze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe przekazane przez firmę VW samochody użytkowe, która uczestniczy w akcjach  mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach miasta Poznania i powiatu Poznańskiego.

Aleksandra Tomczyk/MŚ