DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Posiadał narkotyki - trafił do aresztu na 3 miesiące

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 28-latka, który odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzna przechowywał blisko pół kilograma amfetaminy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 la więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że młody mężczyzna zamieszkały na terenie poznańskiego Grunwaldu, w mieszkaniu przechowuje środki odurzające. Policjanci pojechali pod wskazany adres i w wyniku przeszukania mieszkania znaleźli blisko 500 gramów amfetaminy. Narkotyki – zawinięte w woreczki foliowe, były ukryte na kuchennej szafce.

Przebywający w mieszkaniu 28-latek został zatrzymany. 8 marca br. usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Podejrzany był w przeszłości notowany przez Policję za przestępstwa narkotykowe oraz  kradzież z włamaniem. Dwa lata temu wyszedł z zakładu karnego. Może jednak do niego wrócić, gdyż za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Iwona Liszczyńska