Działania poznańskiej drogówki - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Działania poznańskiej drogówki

Data publikacji 28.02.2019

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Prowadzą również działania prewencyjne skierowane zarówno na pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę 23 lutego br. policjanci poznańskiej drogówki brali udział w zabezpieczeniu meczu Lech Poznań – Legia Warszawa. Ponadto prowadzili działania kontrole pod kątem egzekwowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Do głównych zadań funkcjonariuszy ruchu drogowego należało zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, monitorowanie tras przejazdu kibiców w granicach powiatu poznańskiego, którymi mogą poruszać się kibice przyjezdni, zapewnienie płynności ruchu na drogach oraz współpraca z podmiotami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Ponadto w minioną niedzielę zakończyły się trwające od 11 stycznia do 24 lutego br. ferie zimowe dla uczniów naszego kraju, a co się z tym wiążę, to czas wzmożonych powrotów do domów z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne ,,Prędkość”. Głównym ich celem była poprawa bezpieczeństwa oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość, stosowanie się kierowców oraz pasażerów do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewożenia  dzieci.

W trakcie działań policjanci z poznańskiej drogówki skontrolowali 318 pojazdów, nałożyli 148 mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zatrzymali 16 praw jazdy, w tym 14 za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Aleksandra Tomczyk