DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania kontrolno-prewencyjne ,,Prędkość -Zero Tolerancji”

Data publikacji 11.02.2019

Policyjne statystyki wskazują, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Mając na względzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzi w dniach 11-15.02.2019 roku na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego działania kontrolno-prewencyjne p.k. ,,Prędkość -Zero Tolerancji”.

Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość, stosowanie się kierowców oraz pasażerów do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewożenia dzieci.

W miniony weekend policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali 10 praw jazdy za czyn z art. 135 ust.1 pkt.1a.a tj. kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Zadbajmy o to, by podróż minęła bezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i jedźmy ostrożnie.

Aktualizacja:

Niestety w ciągu pierwszego dnia prowadzonych działań, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych 10 dokumentów za jazdę z nadmierną prędkością! 

Aleksandra Tomczyk/MŚ