DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Spotkania o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 17.01.2019

Czas ferii zimowych dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest świetną okazją do aktywnego spędzenia wypoczynku. W tym czasie wielu z nas będzie podróżowało do miejscowości wczasowych. W związku z tym policjanci w okresie poprzedzającym ferie przeprowadzili spotkania z młodzieżą i akcje profilaktyczne na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Takie działania będą kontynuowane cały okres ferii.

Podczas spotkań mundurowi informowali dzieci o bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach właściwego korzystania ze sprzętu zimowego, tj. nart czy sanek oraz  bezpiecznego z zachowania się na drodze. Ponadto zwrócili uwagę na niewchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przebywanie po opieką osób dorosłych. W trakcie działań profilaktycznych mundurowi rozmawiali z przechodniami, jak bezpiecznie przygotować się do wyjazdu, przypomnieli o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, czy dostosowaniu prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Najmłodszym zwrócili uwagę, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy. 

Spotkania były również dobrą okazją do promowania akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz konkursu fotograficzo-plastycznego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Wszystkim życzymy bezpiecznych ferii zimowych, a dzieciom i młodzieży bezpiecznego powrotu do szkoły. 

Marta Mróz