DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Mundurowi zatrzymali fałszywego policjanta

Poznańscy policjanci zatrzymali 49-latka, który oszukał starszą panią na blisko trzydzieści tysięcy złotych. Zauważyli mężczyznę, który podnosi z trawnika kopertę i przyglądającą się tej sytuacji z okna kobietę. Znając metody i sposoby działania oszustów kryminalni wiedzieli, że mają do czynienia z przestępcą. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 28 listopada br. zatrzymali mężczyznę, który oszukał starszą panią. Kiedy mundurowi, patrolowali teren poznańskiego Piątkowa i Winograd zauważyli mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził ich podejrzenia. Na Osiedlu Batorego policjanci zobaczyli, jak mężczyzna podnosi z  trawnika paczkę i odchodzi szybkim tempem z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze znając sposoby działania oszustów metodą m.in. „na policjanta”, od razu wiedzieli, że mają do czynienia z przestępcą. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chwilę wcześniej oszukał osobę, która wyrzuciła mu przez okno, zgodnie z jego poleceniami, wartościowe przedmioty. Dodatkowo utwierdził ich w tym fakt, że w oknie zauważyli starszą kobietę.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Kryminalni natychmiast zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie torebkę z zawartością blisko 30 tys. złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej zadzwonił on do starszej pani i podając się za funkcjonariusza Policji oszukał kobietę.

49-latek został zatrzymany i zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze, a pieniądze prawdziwi policjanci oddali w ręce prawowitej właścicielki.

Marta Mróz