DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania poznańskiej drogówki "Prędkość - Zero Tolerancji"

Data publikacji 27.11.2018

Policjanci z poznańskiej drogówki 26 listopada br. przeprowadzili akcję "Prędkość – Zero Tolerancji". Podczas działań mundurowi skontrolowali 204 pojazdy i ujawnili 139 wykroczeń polegających głównie na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Za naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym kierujący musieli liczyć się z konsekwencjami.

Celem poprawy bezpieczeństwa na poznańskich drogach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 26 listopada br. przeprowadzili działania "Prędkość - Zero tolerancji" .

Funkcjonariusze w ramach akcji na terenie miasta i powiatu poznańskiego, kontrolowali kierowców między innymi pod względem przekraczania dozwolonej prędkości. Działania odbyły się w godzinach 6:00-9:00 oraz 15:00-18:00 na drogach krajowych i wojewódzkich. Podczas służby funkcjonariusze skontrolowali 204 pojazdy, zarówno osobowe, ciężarowe oraz busy. W trakcie akcji mundurowi przeprowadzili 199 kontroli stanu trzeźwości.

Szczególnie teraz w okresie jesienno - zimowym należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

Policjanci apelują, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Marta Mróz