DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Poznań - Akcja "Bezpieczny pierwszoklasista"

Wystartowała siedemnasta edycja akcji „Bezpieczny pierwszoklasista” prowadzonej przez powiat poznański, któremu partnerują Komenda Miejska Policji w Poznaniu oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 9 października przedstawiciele obu tych formacji, wraz ze starostą poznański Janem Grabkowskim, odwiedzili Szkołę Podstawową w Koziegłowach oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Murowanej Goślinie.

Ta akcja spotyka się z doskonałym odzewem. Dzieci się świetnie bawią, a przy okazji dowiadują, jak ważne jest bezpieczeństwo. I to nie tylko na drodze, ale także w domu. Dlatego na takich spotkaniach nie tylko rozdajemy kamizelki odblaskowe, ale również mówimy na temat czujek czadu – stwierdził Jan Grabkowski, który na wstępie spotkania w Koziegłowach, wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Jackiem Michalakiem, podpisali regulamin konkursu „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”.

Kupno takiej czujki jest niewielką inwestycją, a w znaczący sposób może poprawić nasze bezpieczeństwo – mówił Jacek Michalak. Jak ważne są takie spotkania podkreślali także przedstawiciele Policji z Adamem Kachelem Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu. – Edukację trzeba zaczynać od najmłodszych lat. Najważniejsze, aby dzieci wiedziały, że taka kamizelka, czy też inny element odblaskowy, może uratować im życie – stwierdził komisarz Przemysław Kusik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W tegorocznej akcji „Bezpieczny pierwszoklasista” uczniom oraz ich nauczycielom rozdanych zostanie ponad 5,5 tysiąca kamizelek. – Trafią one do wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu poznańskiego. Tych uczniów nie bez powodu nazywam ambasadorami bezpiecznej sprawy, ponieważ dzięki nim trafiamy również do ich rodziców – dodał Jan Grabkowski. W sumie w minionych latach powiat poznański przekazał uczniom oraz dorosłym ponad 60 tysięcy elementów odblaskowych.

Źródło: powiat.poznan.pl

Redaktor: Tomasz Sikorski