DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Trzy osoby zatrzymane za kradzież z włamaniem - video

Data publikacji 05.10.2018

Kryminalni z poznańskiej Policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 45 lat, którzy włamali się do firmy budowlanej. Z kasy sklepowej ukradli ponad trzy tysiące złotych. Jak się okazało to nie pierwsza kradzież, jaką popełnili. Tym razem zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy opuszczali teren sklepu. Grozi im do 10 lat więzienia.

20 września br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn tuż po tym, jak ci włamali się do firmy budowlanej na terenie powiatu poznańskiego. Sprawcy to mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego w wieku od 20 do 45 lat – ojciec, syn oraz ich znajomy.

Mężczyźni przyjechali w nocy na teren firmy budowlanej. Wcześniej ustalili sposób działania i ucieczki z miejsca zdarzenia. Jednak tuż po tym, jak opuszczali teren zakładu zostali zatrzymani przez kryminalnych. Z kasy firmy zabrali ponad trzy tysiące złotych, a w samochodzie, którym przyjechali, mundurowi znaleźli narzędzia oraz elementy ubioru, które miały im ułatwiać kamuflaż. Między innymi policjanci zabezpieczyli kominiarki, rękawiczki, łomy oraz narzędzia.

Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie popełnili. Dwóch z nich już wcześniej było karanych za podobne czyny. Pieniądze pochodzące z kradzieży były ich głównym źródłem utrzymania. Śledczy sprawdzają teraz kolejne informacje i zdarzenia, z którymi mężczyźni mogą mieć związek.

Decyzją sądu dwóch mężczyzn otrzymało areszt, natomiast wobec najmłodszego sąd zastosował dozór policyjny. Grozi im do 10 lat więzienia.       

Marta Mróz  

 

 

Ładowanie odtwarzacza...