Poznań - Policjanci wręczali odblaski - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Policjanci wręczali odblaski

Dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczne w trakcie których wręczali pieszym odblaski. Przy tej okazji informowali, że mały element odblaskowy przypięty do kurtki, czy plecaka szczególnie o tej porze roku, może uratować życie.

Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne skierowane do pieszych uczestników ruchu. Podczas akcji, mundurowi informowali, jak ważne jest to, aby byli oni widoczni na drodze, szczególnie o tej porze roku, kiedy za oknem coraz szybciej robi się ciemno. 

W trakcie rozmów przypominali mieszkańcom, że szczególnie muszą dbać o własne bezpieczeństwo ponieważ, jako grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego są bardziej narażeni na jakiekolwiek niebezpieczeństwa. Nie chronią ich poduszki, pasy, czy karoseria pojazdu, dlatego zachęcali  ich do noszenia elementów odblaskowych, aby byli bardziej widoczni dla innych uczestników drogi. Podczas działań mundurowi wręczali opaski i elementy odblaskowe, które mają pomóc pieszym bezpiecznie poruszać się po ulicach miasta.

Marta Mróz