Poznań - Zatrzymany za fałszywy alarm - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Zatrzymany za fałszywy alarm

Data publikacji 07.02.2018

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę za wywołanie alarmu bombowego w jednym z klubów na poznańskiej starówce. Po sprawdzeniu pirotechnicznym budynku okazało się, że alarm były fałszywy. Mężczyzna zadzwonił na policję po tym jak wyproszono go z imprezy. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Informacje o ładunku wybuchowym policjanci otrzymali w listopadzie ubiegłego roku. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował funkcjonariuszy, że w jednym z klubów na starym mieście znajduje się bomba. Po przekazaniu tych krótkich informacji rozmówca szybko się rozłączył.

Wówczas dyżurny natychmiast skierował w zagrożone miejsce policyjne patrole oraz powiadomił inne służby. Klienci klubu zostali ewakuowani, a funkcjonariusze zabezpieczyli teren. Zespół minersko – pirotechniczny szczegółowo przeszukał  budynek oraz zagrożony rejon. W wyniku przeszukania policjanci nie znaleźli żadnych niebezpiecznych ładunków.

Od momentu zawiadomienia o zdarzeniu policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto pracowali nad wykryciem sprawcy alarmu. Sprawdzali każdy ślad prowadzący do ustalenia tożsamości osoby dzwoniącej. W styczniu br. po wykonaniu operacyjnych ustaleń byli już pewni, że za fałszywym alarmem stoi 33–letni poznaniak.

Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się policjantom, że poinformował służby o ładunku w klubie po tym jak go z niego wyproszono. Za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak