DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Skradziony z Niemiec, odnaleziony w Poznaniu

Data publikacji 02.02.2018

Poznańscy policjanci zlikwidowali na Smochowicach dziuplę samochodową. Znajdowało się tam zdemontowane na części bmw skradzione z terenu Niemiec oraz silnik od bmw skradzionego z Obornik. Zatrzymani do sprawy mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. Grozi im teraz nawet 5 lat więzienia.

31 stycznia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali dziuplę samochodową znajdująca się na terenie poznańskich Smochowic.

W hali garażowej funkcjonariusze ujawnili skradzione dobę wcześniej z terenu Niemiec bmw 320 xDrive. Auto było już rozłożone na części. Poza nim mundurowi zabezpieczyli silnik od bmw skradzionego z Obornik w kwietniu 2017 roku. Wartość zabezpieczonych części szacuje się na kwotę ponad 100  tys. złotych.

Policjanci w dniu ujawnienia dziupli zatrzymali trzech mężczyzn. Jednego z nich podczas demontażu auta. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów paserstwa. Za ten czyn grozi im nawet 5 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak