Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Sekcja Kryminalna - Prostytucja uliczna | Drukuj |
Autor: Zbigniew Paszkiewicz   
10.11.2008.

Prostytucja uliczna jest problemem istniejącym od wielu już lat. Choć w Poznaniu i okolicach ograniczono ją bardzo mocno nadal jednak są miejsca, w których spotkać się można z opisanym zjawiskiem. Dlatego też w ciągu ostatnich trzech tygodni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zintensyfikowali kontrole pod tym względem.

pro2Policyjne kontrole miejsc, w których dochodzi do tzw. ulicznej prostytucji prowadzone są przez cały rok. Pod tym względem monitoruje się zarówno ulice Poznania, jak i również rejon powiatu poznańskiego. Policjanci legitymując osoby przebywające w wyznaczonych miejscach, sprawdzają także legalność ich pobytu na terenie naszego kraju. Sprawdza się również systematycznie, czy w tego typu zachowaniach nie uczestniczą osoby nieletnie. 

W ostatnich kilku tygodniach owe kontrole zostały nasilone. Policjanci kryminalni, a także funkcjonariusze podpoznańskich komisariatów skupili swą uwagę na kobietach zajmujących się nierządem, stojących przy drogach w Poznaniu i okolicach. Rejony Kórnika, Czmonia, Tarnowa Podgórnego lub Kobylnicy były cały czas patrolowane. W przypadku napotkania kobiet zajmujących się prostytucją prowadzone były rutynowe czynności. 

Jest również druga strona medalu dotycząca ulicznej prostytucji. Nie ulega wątpliwości, że kobiety stojące przy drodze doprowadzają pośrednio lub bezpośrednio do zagrożenia w ruchu drogowym. Często dostrzega się sytuacje, w których owe kobiety wychodząc na jezdnie i prowokując kierowców do zatrzymania się wchodzą przed nadjeżdżające pojazdy. Te z kolei omijają je zjeżdżając na pas dla przeciwnego kierunku ruchu stwarzają potencjalne zagrożenie wypadku. Nie ulega też wątpliwości, że już sama obecność kobiet przy drodze skupia uwagę wielu kierowców, co również nie jest korzystne dla ogólnego bezpieczeństwa.

pro1
Działania prowadzone przez policję mają na celu ograniczenie owych negatywnych zjawisk. Bywa, że przynoszą one zamierzony skutek dzięki czemu przy niektórych drogach ten problem przestaje istnieć. Zdarza się jednak i tak, że gdy w jednym miejscu to zjawisko zostaje zlikwidowane, w niedługim czasie pojawia się w innym. Dlatego też owe kontrole muszą być prowadzone przez cały czas.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
mobilny-komisariat2
sm-policja
116111_jpg
kompania_informacyjna_na_rzecz_przeciwdziaania_przemocy
krajowy
Komenda dla Dzieci
k-d-dzieci
Komisariaty
jednostki
krew
wdn_ddp
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
www.pyrek.pl