Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Pobiedziska | Drukuj |
Autor: Zbigniew Paszkiewicz   
pobiedziska_herb_dobry Pobiedziska leżą na Szlaku Piastowskim między Poznaniem a Gnieznem, niedaleko Ostrowa Lednickiego. Z racji swojego położenia przy ważnym trakcie handlowym i komunikacyjnym Pobiedziska były świadkiem narodzin państwa polskiego. Zapisały również w historii naszego kraju ważną kartę, dzięki czemu Kazimierz Odnowiciel w roku 1048 nadał ówczesnej niewielkiej osadzie nazwę wywodzącą się od słowa pobieda (zwycięstwo). Była ona prawdopodobnie związana ze zwycięską bitwą stoczoną przez księcia Kazimierza w okolicach Pobiedzisk ze zbuntowanym namiestnikiem Mazowsza Masławem.  

pob2pob4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Współczesne Miasto i Gmina Pobiedziska to rejon składający się z jednego miasta i 55 wsi, leżących na łącznym obszarze 189 km². Na podległym terenie obfitującym w piękne rekreacyjnie miejsca mieszka 16.591 mieszkańców. Okolice Pobiedzisk to prawie 5 tysięcy hektarów lasów, 25 jezior i około 250 oczek wodnych. Z uwagi na owe naturalne walory przyrodnicze rejon ten odwiedzany jest każdego roku przez tysiące turystów. Poza tym w okresie letnim liczba osób zamieszkujących okoliczne wsie wzrasta o około 4 tysiące działkowiczów, tęskniących za urokami tego rejonu. 

pob1

pob3Nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy czuwają policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach. Tamtejszą jednostką policji i pracą służących tam funkcjonariuszy kieruje na co dzień kom. Artur Błaszak. Policjant z 17-letnim stażem pełni funkcję komendanta od roku 2007. Przez kilkanaście lat zdobywał on doświadczenie zawodowe w jednym z poznańskich komisariatów. Ostatecznie, przed uzyskaniem awansu na szefa pobiedziskiej policji, był naczelnikiem prewencji, gdzie koordynował pracą kilkudziesięciu podległych mu funkcjonariuszy.

Choć praca na tak rozległym terenie nie należy do najłatwiejszych, z roku na rok zauważalna jest tam poprawa bezpieczeństwa. Wpływ na to mają zarówno działania lokalnych władz jak i również efekty pracy miejscowych policjantów. Do większych sukcesów w minionym roku zaliczyć można m.in. zatrzymanie dilera narkotykowego podczas jednej z imprez okolicznościowych w Pobiedziskach, u którego znaleziono ponad 700 sztuk tabletek ekstazy, jak i również zlikwidowanie nielegalnej plantacji konopii indyjskich w okolicach miejscowości Kowalskie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
mobilny-komisariat2
sm-policja
116111_jpg
kompania_informacyjna_na_rzecz_przeciwdziaania_przemocy
krajowy
Komenda dla Dzieci
k-d-dzieci
Komisariaty
jednostki
krew
wdn_ddp
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
www.pyrek.pl