Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Poznań - Zatrzymani za "rozbiórkę" kradzionych aut - video

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Luboniu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o paserstwo części samochodowych pochodzących od skradzionych pojazdów. W „dziupli” znajdującej się na terenie Lubonia policyjni śledczy zabezpieczyli setki fragmentów od pojazdów, których pochodzenia będzie szczegółowo badane.

 2. Nowe Miasto - Sprawca rozboju zatrzymany - video

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na poznańskim Nowym Mieście wszedł za starszą kobietą na klatkę schodowa, użył wobec niej siły i ukradł jej torebkę z pieniędzmi, telefonem i dokumentami. Mężczyzna był już poszukiwany do innych spraw. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

 3. Poznań – Z sądowym zakazem, uciekał kradzionym autem

  Policjanci z Czerwonaka zatrzymali po pościgu 21-letniego mieszkańca Murowanej Gośliny. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo nie posiadał prawa jazdy. Ucieczka 21-latka zakończyła się na przydrożnym słupie. Auto, którym jechał pochodziło z kradzieży.

 4. Poznań – Zarzuty za kradzież i paserstwo samochodu

  Poznańscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w garażu na terenie Chludowa. Były tam elementy od częściowo zdemontowanego forda skradzionego z terenu Plewisk. Jeden z zatrzymanych do sprawy mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa, drugi kradzieży z włamaniem.

 5. Północ - Zniszczyli sześć aut. Zostali zatrzymani

  Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn za uszkodzenie kilku samochodów. Pomógł w tym operator monitoringu osiedlowego, który na jednej z kamer zauważył, jak mężczyźni skaczą po zaparkowanych pojazdach. Podejrzanym za uszkodzenie aut grozi teraz kara więzienia nawet do lat 5.

 6. Nowe Miasto – Zagłuszali fale radiowe i okradali samochody

  Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw zakłócali pracę pilotów samochodowych, a następnie wchodzili do aut i kradli z nich saszetki z pieniędzmi. Ofiarami sprawców padli kierowcy samochodów dostawczych.

 7. Poznań - Akt oskarżenia w sprawie kradzieży "na legendę"

  Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 5 osobom, które okradali seniorów metodą „na legendę”. Cztery kobiety i mężczyzna narazili 9 seniorów na straty w wysokości ponad 20 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grożą im teraz kary więzienia.

 8. Poznań - Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 5 listami gończymi i europejskim nakazem aresztowania

  Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany od 2012 roku. Za osobą był wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania, pięć listów gończych i nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego. 39-latek trafił już do aresztu i odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu prawie 4 lata więzienia.