Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Buk - Festyn Junka | Drukuj |
Autor: Kusik/ŁU   
04.09.2013.

31 sierpnia 2013 roku na terenie gminy Buk odbyła się impreza kulturalno – sportowa „Festyn Junka z Buku”. Impreza była okazją do przeprowadzenia szeroko zakrojonych działań mających na celu promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jedną z głównych atrakcji festynu był symulator dachowania – obsługiwany przez firmę „Świadomy kierowca”. Każdy z uczestników imprezy miał możliwość przekonać się jak to jest być w samochodzie, który dachuje, w jaki sposób poruszają się przedmioty, które są przewożone w naszych autach niezabezpieczone. Dla wszystkich był dostępny również symulator zderzeń. Wykorzystanie symulatorów było możliwe dzięki uprzejmości partnerów imprezy.

Mieszkańcy gminy Buk mieli również możliwość przekonania się jak czuje się człowiek będący pod wpływem alkoholu, w tym celu używali alkogogli i próbowali poruszać się w nich. Szczególną uwagę policjanci z Buku zwracali wtedy na fakt jaki wpływ ma spożycie alkoholu na kierujących samochodami i rowerami.

Policjanci z Buku zorganizowali również szereg konkursów i atrakcji dla licznie przybyłych na imprezę dzieci. Sześć osób z najlepszymi wynikami w konkursach otrzymało nagrody promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Podczas festynu propagowano również noszenie elementów odblaskowych oraz rozdawano ulotki informacyjne na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach tak rowerem jak i pieszo.

W festynie uczestniczył także funkcjonariusz Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który zaprezentował wyposażenie technika kryminalistyki oraz metody zabezpieczenia śladów. Uczestnicy konkursów otrzymali również balony, lizaki oraz elementy odblaskowe. Dodatkową atrakcją szczególnie dla zainteresowanych motoryzacją dzieci były samochody sportowei różnych światowych marek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
mobilny-komisariat2
sm-policja
116111_jpg
kompania_informacyjna_na_rzecz_przeciwdziaania_przemocy
krajowy
Komenda dla Dzieci
k-d-dzieci
Komisariaty
jednostki
krew
wdn_ddp
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
www.pyrek.pl