Komenda Miejska Policji w Poznaniu
KP Jeżyce - Wakacje nad Rusałką | Drukuj |
Autor: Kusik/Szyrej   
20.07.2011.
Policjanci Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowymi Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce w ramach realizacji planu zabezpieczenia sezonu letniego po raz kolejny przeprowadzili kontrole kąpielisk na poznańskich Jeżycach.

sprzedawcy

Podczas działań policjanci przestrzegali dzieci i młodzież, że nawet strzeżony, spokojny akwen wodny jest groźnym i niebezpiecznym miejscem. Informowali młodzież, że zdecydowana większość wypadków nad wodą jest konsekwencją brawury i lekkomyślności ludzi, korzystania z kąpieli bez nadzoru ratownika oraz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze prowadzili też akcję edukacyjną prezentując i tłumacząc znaki występujące nad wodą. Wskazywali między innymi, że nie wolno korzystać z kąpielisk gdy powiewa nad nimi czerwona flaga, natomiast kąpiel jest dozwolona w przypadku występowania białej flagi.

Korzystając z okazji policjanci odwiedzili też sprzedawców w pobliskich punktach gastronomicznych i po raz kolejny informowali o tym, że sprzedaż alkoholu nieletnim i nietrzeźwym jest przestępstwem.

znaki_wodne

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
mobilny-komisariat2
sm-policja
116111_jpg
kompania_informacyjna_na_rzecz_przeciwdziaania_przemocy
krajowy
Komenda dla Dzieci
k-d-dzieci
Komisariaty
jednostki
krew
wdn_ddp
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
www.pyrek.pl