Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę

Najczęściej czytane

 1. Poznań – Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! – video

  Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, która miała miejsce 4 stycznia br. Kamery monitoringu zarejestrowały osobę, która ma związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z nagrania prosimy o kontakt z policjantami.

 2. Poznań - Rozpoznajesz tych mężczyzn? Zadzwoń!

  Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń, do których doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na Wildzie dwóch mężczyzn weszło do jednego z mieszkań i zaatakowało domowników. Na Jeżycach inny mężczyzna dopuścił się do przestępstwa o charakterze seksualnym. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunki publikujemy prosimy o kontakt z policjantami.

 3. Poznań - Zatrzymani za "rozbiórkę" kradzionych aut - video

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Luboniu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o paserstwo części samochodowych pochodzących od skradzionych pojazdów. W „dziupli” znajdującej się na terenie Lubonia policyjni śledczy zabezpieczyli setki fragmentów od pojazdów, których pochodzenia będzie szczegółowo badane.

 4. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb i pracowników cywilnych

  Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

 5. Nowe Miasto - Sprawca rozboju zatrzymany - video

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na poznańskim Nowym Mieście wszedł za starszą kobietą na klatkę schodowa, użył wobec niej siły i ukradł jej torebkę z pieniędzmi, telefonem i dokumentami. Mężczyzna był już poszukiwany do innych spraw. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

 6. Poznań – Z sądowym zakazem, uciekał kradzionym autem

  Policjanci z Czerwonaka zatrzymali po pościgu 21-letniego mieszkańca Murowanej Gośliny. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo nie posiadał prawa jazdy. Ucieczka 21-latka zakończyła się na przydrożnym słupie. Auto, którym jechał pochodziło z kradzieży.

 7. Poznań – Zarzuty za kradzież i paserstwo samochodu

  Poznańscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w garażu na terenie Chludowa. Były tam elementy od częściowo zdemontowanego forda skradzionego z terenu Plewisk. Jeden z zatrzymanych do sprawy mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa, drugi kradzieży z włamaniem.

 8. Północ - Zniszczyli sześć aut. Zostali zatrzymani

  Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn za uszkodzenie kilku samochodów. Pomógł w tym operator monitoringu osiedlowego, który na jednej z kamer zauważył, jak mężczyźni skaczą po zaparkowanych pojazdach. Podejrzanym za uszkodzenie aut grozi teraz kara więzienia nawet do lat 5.

 9. Nowe Miasto – Zagłuszali fale radiowe i okradali samochody

  Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw zakłócali pracę pilotów samochodowych, a następnie wchodzili do aut i kradli z nich saszetki z pieniędzmi. Ofiarami sprawców padli kierowcy samochodów dostawczych.

 10. Poznań - Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń!

  Policji z Północy wyjaśniają okoliczności kradzieży, która miała miejsce w sierpniu 2016 roku. Kamery monitoringu zarejestrowały osobę, który ma związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia prosimy o kontakt z policjantami.